عشق

سلام
اين متن را شنيده ايد؟ به نظرم بسيار زيبا آمد. اين متن از گونترگراس نويسنده آلمانی است. اگر خواستيد کل متن را ببينيد به سايت ايران امروز مراجعه کنيد (بخش فرهنگ)

اگر من به زبان انسان و ملائک صحبت کنم اما عشق نداشته باشم ؛ ناقوس زنگی پر سرو صدايی هستم که فقط جرينگ جرينگ ميکند. اگر قدرت پيامبر گونه داشته باشم و همه علوم و رموز را بدانم ؛ اگر ايمانم به قدری باشد که بتوانم کوهها را حرکت دهم ؛ اما عشق نداشته باشم ؛ هيچ چيز نيستم. اگر همه داشته هايم را رها کنم و اگر جسمم را برای سوزانده شدن تحويل دهم ؛ اما عشق نداشته باشم ؛ هيچ چيز به دست نياورده ام. عشق صبور و مهربان است. عشق حسود و خودستا نيست. او متکبر و خشن نيست. عشق راهش را به ديگران اصرار نمی کند ؛ او زود رنج و بی ميل نيست. او به اشتباه به وجد نمی آيد بلکه به جا و به حق مسرور می شود.
عشق تحمل همه چيز را دارد. به همه چيز باور دارد. به همه چيز اميدوار است ؛ در برابر همه چيز بردبار است. عشق هرگز به پايان نمی رسد ؛ برخلاف رسالت که گذراست ؛ برخلاف زبان که متوقف می شود ؛ برخلاف دانش که فانی است. زيرا دانش ما ناقص و از بين رفتنی است و رسالت ما نيز ناکامل است. اما هنگامی که کمال می آيد ؛ بی کمال فانی می شود.
ايمان ؛ اميد و عشق وفادارند و ايستادگی می کنند اما بهترين آنها عشق است.

پايدار باشيد
¤ نوشته شده در ساعت 10:16 توسط آسمان

/ 1 نظر / 26 بازدید
AiLaR

tamamesh doroste amma dar soorati ke eshgh haghighi bashe!!va age bashe o ghadresho nadooni behtarin chize donyaro az dast dadi!