تنها راه نجات در دشوارترين لحظات زندگی

فرانكل نوشت: " اين ويژگي انسان است كه فقط با اميد به آينده مي تواند زنده بماند و اين تنها راه نجات اوست در دشوارترين لحظات زندگي "
همهء ما در زندگي مان از رودي عبور مي كنيم كه آينده مان آن سوي رود است. گاهي جريان رود آرام است و عبورمان آسان. گاهي جريان رود متلاطم است و عبورمان دشوار و غيرقابل پيش بيني. بيشترمان سعي مي كنيم با پريدن توي آب و شنا كردن، از اين رود عبور كنيم؛ امّا راه بهتري هم براي عبور از اين رود وجود دارد: داشتن يك چشم انداز روشن در آينده در آن سوي رود، مثل يك طناب است كه مي توانيم به آن چنگ بزنيم و به كمك آن، سختي هاي گذشتن از جريان رود را تحمّل كنيم تا خودمان را به آن سوي آب برسانيم. در حالي كه رود سعي مي كند ما را به درون خودش ببلعد، ما بايد طناب را با عضلاتمان محكم بگيريم، با مغزمان فكر كنيم و با قلبمان بر هدفمان (رسيدن با آن سوي رود) راسخ بمانيم و البته هيچ كس ديگري نمي تواند اين كار را برايمان انجام بدهد.

از مجموعه عكس فرشاد مثبت، برف، ردّ پا، خيابان Street,SnowFrom Album 85-09-22 Biroon Barf TehranFarshad's Gallery FarshadPlus PicasaWeb Google

/ 7 نظر / 7 بازدید
محمد رضايی روشن

سلام... اينجا يه کم زيادی خوب نيست؟عکسات رو ديدم ولی بايد بگم اون عکسی که اينجا گذاشتی رو بيشتر از بقيه دوست دارم... واقعا زيباست

مسافر عشق

...حالا او در وطن آدم سرشناسي شده است و توانسته ثروت افسانه اي بدست بياورد و به لطف..... ميدونی منظورم کيه؟ منتظر نظرت هستم.

عقاب تنها

سلام فرشاد مثبت . اين يادداشتت خيلی بدلم نشست و برايم جالب بود که کسی از نسل جوان اينگونه بينديشد . آخر من خودم از جوانان عهد عتيق هستم و مدتها بود که به جوانی که به اين افکار علاقه مند باشد برنخورده بودم باوجود اينکه همه عمرم با جوانها گذشته . آخر من در دانشگاه تدريس ميکنم و با دانشجوها رابطّه نزديکی دارم . يادداشت شب يلدايت را هم خواندم جالب بود . سبز باشی و عمر طولانی و باعزت برايت آرزو ميکنم . فعلا خداحافظ شايد بعدها بازهم برايت بنويسم .

گيرين هورس

حاضر به تبادل لینک هاستی اگر هستی لینکه منو با عنوان اگر میخوای پولدارشی حتما کیلیک کن بزار بعد به من خبر بده در ضمن مطالب وبلاگم واقعی تمامش میتونی امتحان کنی

با سلام خدمت شما دوست عزيز. آیا دوست دارید آمار بازدید شما به طور چشمگیری بالا برود ؟ يكس از راه هاي 100% عملي و مطمعن استفاده از لينك باكس مي باشد . شما با قرار دادن لینک باکس ما و فرستادن لینک مورد نظر خود برای ما می توانید لینک خود را در موتور های جوستوجوگر ، وبلاگ ها و وبسایت های پر بازدید و ... به نمایش بگزارید. روزانه بیش از 500 کیلیک بر روی لینک شما .

حميد

سلام teatime اگر چه کوتاه زمانیست ولی میتواند باحضور شما پربار باشد! teatime تنها وقت نوشیدن یک چای نیست که درنگی است برای گفتن و شنیدن teatime یعنی: خاطرات یک دوست... قصه های یک همسفر... غصه های یک همکار... تجربیات یک پیشکسوت... و شاید درد دلهای یک دریانورد... teatime قطره ای مجازی از اقیانوس بیکران اینترنت و مجال گفتگوی دریانوردا نیست که نه تنها دل که هستی خود را به دریا زده اند!! وبلاگ جالبی داری. به من سر بزن و چنانچه باتبادل لینک موافقی خبرم کن. منو با عنوان: نوشیدن یه چای داغ! لینک کن و بگو دوست داری با چه عنوانی لینک بشی؟

عليرضا جون جون جون جون

وبلاگت آخرشه. من از تو می خواهم که اگر متن ادبی داری برايم بفرستی.اگه اين کار رو بکنی خوشحال می شم.