فرشاد يعنی چي؟

فرشاد Farshad

Farshad Plus at work

در زندگى فرشاد يك جمله وجود دارد كه كل زندگى اش بر آن استوار است: «هر چه پيش آيد، خوش آيد!»
فرشاد استاد تصميم گيرى هاى آنى و بدون فكر است. كارهاى او هيچ روال و نظم خاصى ندارد و به همين دليل به سختى مى تواند در انجام آنچه شروع مى كند موفق شود. مگر اينكه خودش را وادار كند تامشكل ترين كار دنيا را انجام دهد و يك كار را تا رسيدن به نتيجه ادامه دهد. البته شما خيلى به خودتان وعده ندهيد كه چنين اتفاقى بيفتد. فرشاد مدام از اين شاخه به آن شاخه مى پرد و كسانى كه او را در حال انجام كارهاى مختلف مى بينند تصور مى كنند آدم فعال و موفقى است. اما به ندرت متوجه مى شوند كه كارهاى پيشين او نيمه تمام مانده اند.
فكر مى كنيد فرشاد با تمام اين ويژگى ها از نظرمالى چه وضعيتى داشته باشد؟ براى او پول فقط وسيله اى است براى خوش گذرانى شخصى و ارزش ديگرى ندارد. بنابراين براى پول درآوردن به خودش زحمت زيادى نمى دهد و هميشه مترصد پيدا كردن راه هاى آسان براى رسيدن به پول است. پول جمع كردن به نظر فرشاد كار كاملاً بى فايده اى است و تمام درآمد او صرف تفريح مى شود. اين كار اگر براى فرشاد به صورت عادى دربيايد مى تواند بر روابط شخصى اش اثر منفى بگذارد. چون رفتار او ديگران را مطمئن مى كند كه فرد مسؤوليت پذيرى نيست و در نتيجه كسى به او اطمينان نخواهد كرد.
از آنجا كه فرشاد طبيعتاً نسبت به پول بى قيد و آسانگير است، مى توانيد انتظار داشته باشيد كه آدم دست و دلبازى هم باشد. البته مشروط بر آنكه پولى در بساطش باشد. دست و دلبازى او به همراه طبيعت گرم و مهربانش باعث مى شود ديگران به سمت او جلب شوند.البته خود فرشاد نيز از بودن در جمع لذت مى برد و به نظر او هر چه جمع شلوغ تر باشد بهتر است. اما متأسفانه گاهى اوقات ديگران از اين خصوصيات او سوءاستفاده مى كنند. به همين جهت فرشاد بايد مواظب باشد تحت تأثير داستان هاى سوزناك ديگران هر چه در كيسه دارد را به باد فنا ندهد. چون بعد ازآن ديگر كسى نخواهد بود تا بخشندگى و سخاوت بى حد و حصر او را ستايش كند.
و اما نكته آخر: بخشندگى تنها ويژگى فرشاد نيست كه در آن افراط مى كند. او عاشق غذاهاى چرب و شيرين است و اگر نتواند بر تمايل خود به زياده روى در خوردن غلبه كند مسلماً چاقى به سراغ او خواهد آمد و به تبع آن بيمارى هاى ديگرى نيز گريبانگيرش خواهد شد.

+ توضيح :اينها كه ديديد متن بدون سانسوری بود از روزنامه ايران ، حالا نظر خودتون رو در مورد فرشادی كه می شناسيد رو در قسمت نظرخواهی بنويسيد ببينم چقدر من و فرشادهای ديگرو می شناسيد !

/ 9 نظر / 40 بازدید
نگار

سلام . دوست خوبم. وبلاگ قشنگی داری. اميدوارم موفق باشی. خوشحال می شم يه سری هم به من بزنی.

سمن

من فکر ميکنم فرشادی که ميشناسم کار نصفه نيمه نداره.همه رو کامل انجام ميده.يه بچه واقعا مثبت و فعال و پر انرژی و گوگولی!

AilAr

وايييييييييی!:-)))))))) در مورد غذا ها و اينها کامل موافقم!و در مورد اجتماعی بودن!فرشادی که من ميشناسم کاملا جذاب و خوش برخورد است اما اونقدر ها هم بی مسئوليت نيست و کارهاشو می کنه !اما خداييش بايد رژيم غذايی شو حفظ کنه!

-

اسم فوق العاده ای است مثل صاحبش -در مورد غذا ها که خیلی قشنگ بیان کرده . همه فرشادها ...خوب عالی خوش اخلاق با مسئولیت و مهربان هستند.مخصوصآ این فرشاد ما .

محبت و زيبايي

سلام پسر گلم! از نظر من فرشاد يک پسر شاد و ساده و بی ريا و خوبی است که نکات مثبت خیلی خيلی زیاد و خوبی دارد و با تکيه بر همين نکات مثبت حتما ميتواند در زندگی موفق باشد...البته نفس اش هم قوی است اما خدا را شکر بر خود مسلط است ...و اگر خودش احساس بی مسيوليتی ميکند به دليل سن اش است و من مطمين هستم حتما در هول وهوش سن ۹۰ سالگی احساس مسيوليت بيشتری خواهد کرد...

ارسلان

سلام فرشادی دلم برات تنگ شده . کجايی چی کارا ميکنی ؟

فرشاد

سلام.من هم یه فرشاد دیگه هستم دقیقا مشابه اونی که گفته کاملا منطبق فقط با این تفاوت که گاهی شلوغی رو دوست ندارم والا تو بقیش مو لادرزش نمیره جون تو راستی برای تغییر این وضعیت چه باید کرد؟

nfarhadn

سلام. فرشاد ما هميشه نماد شادی و اطمينان بوده. يعنی کاری نيس که نصفه کاره بمونه . البته يه شوخی هم باهاش کردم و بهش گفتم فر(به) شاد. اسشاللا که همیشه + باشید

شيرين

فرشاد جان امید وارم در تمام مراحل زندگیت موفق باشی...